On-Air

Måndagar

00.00-07.00: Nattmusik

07.00-10.30: GoMorron – Den bästa musiken blandat med lokala intervjuer och reportage

10.30-20.00: Eftermiddag med Radio Oskarshamn – Den bästa musiken blandat med lokala intervjuer och reportage

20.00-00.00: KvällMix Den bästa musiken blandat med lokala intervjuer och reportage

Tisdagar

00.00-07.00: Nattmusik

07.00-10.30: GoMorron – Den bästa musiken blandat med lokala intervjuer och reportage

10.30-18.00: Eftermiddag med Radio Oskarshamn – Den bästa musiken blandat med lokala intervjuer och reportage

18.00-19.00: Repris: Jazz och Blues med Stellan Lindeberg & Roberth Walve

19.00-00.00: KvällMix Den bästa musiken blandat med lokala intervjuer och reportage

Onsdagar

00.00-07.00: Nattmusik

07.00-10.30: GoMorron – Den bästa musiken blandat med lokala intervjuer och reportage

10.30-17.00: Eftermiddag med Radio Oskarshamn – Den bästa musiken blandat med lokala intervjuer och reportage

17.00-18.00: Repris: Northern Soul Recall med Steve Riley

18.00-19.00: Repris: 50 Shades Of Soul med Umm Leila

19.00-20.00: Skivbacken med Krister Wallman

20.00-00.00: KvällsMix Den bästa musiken blandat med lokala intervjuer och reportage

Torsdagar

00.00-07.00: Nattmusik

07.00-10.30: GoMorron – Den bästa musiken blandat med lokala intervjuer och reportage

10.30-18.00: Eftermiddag med Radio Oskarshamn – Den bästa musiken blandat med lokala intervjuer och reportage

18.00-19.00: Repris: Jazz och Blues med Stellan Lindeberg & Roberth Walve

19.00-20.00 Northern Soul Recall med Steve Riley

20.00-00.00: KvällsMix – Den bästa musiken blandat med lokala intervjuer och reportage

Fredagar

00.00-07.00: Nattmusik

07.00-09.00: GoMorron – Den bästa musiken blandat med lokala intervjuer och reportage

09.00-10.00: Repris Jazz och Blues med Stellan Lindeberg & Roberth Walve 

10.00-17.00: Eftermiddag med Radio Oskarshamn – Den bästa musiken blandat med lokala intervjuer och reportage

17.00-18.00: Repris: Dansant – Roberth Walve spelar bästa dansbandsmusiken

18.00-19.00: Reggae Shack med Papa D

19.00-21.00: Partymusik

21.00-22.00: Metaltimmen med Victor Söderman

22.00-00.00: KvällsMix – Den bästa musiken blandat med lokala intervjuer och reportage

Lördagar

00.00-07.00: Nattmusik

07.00-18.00: Lördag med Radio Oskarshamn – Den bästa musiken

18.00-19.00:  Papa D´s 70’s Discoteque

20.00-21.00: Papa D’s Time Machine med DJ David R Howard

21.00-00.00: Dancability – Radio Oskarshamn In The Mix – De bästa dansmixarna från av radion inbjudna DJ’s

Söndagar

00.00-07.00: Nattmusik

07.00-17.00:  Söndagschill – Den bästa musiken

15.00-16.00: SubTropical #156 (varannan söndag eller when the good vibes come!)

17.00-18.00: Repris: Wallmans skivback 

18.00-19.00: Dansant – musik för dansgolvet med Roberth Walve

19.00-20.00: Jazz och Blues med Stellan Lindeberg & Roberth Walve

21.00-22.00: 50 Shades of Soul med Umm Leila

22.00-0.00: Late Night Jazz med Roberth Walve  – Cool jazz för en cool söndag